1. Pasek do aparatu

Fajny gadżet, który prócz swojego praktycznego zastosowania pozwala także spersonalizować oraz ubarwić sprzęt każdego fotografa. Odpowiednio dobrany cieszy oko jak i zapewnia komfort pracy. W zależności od typu fotografii/płci fotografa czy jego ogólnych preferencji wybierać i przebierać można w nieskończoność w rodzajach pasków. Duże, małe, grube, chude, kolorowe i skórzane – możliwości jest bez liku. Tutaj kilka linków dla Was:

 • https://www.pakamera.pl/pasek-do-aparatu-0-t20645.htm
 • http://eupidere.com/#store
 • https://www.facebook.com/strapophilia/
 1. Wizytownik (z grawerem?)

Nie raz, nie dwa i nie piętnaście potrzebowałam zostawić gdzieś swój nr telefonu, adres strony internetowej, czy chociażby swoje imię i nazwisko. Zamiast pisać tego na obgryzionych kartkach papieru, które zaraz się gdzieś zawieruszą, lepiej dać wizytówkę, nie? No lepiej – a już najlepiej i najszybciej mieć fajny wizytownik żeby tych wizytówek nie zapominać (tak, tak zdarzało się), lub nie wyciągać pomiętych z portfela. Tak jak i przy paskach wzory, kolory i możliwości graweru rozpieszczają użytkownika więc nic tylko brać i wybierać.

 • http://acmestudio.com.pl/kategoria/wizytowniki?gclid=EAIaIQobChMI4qKR2-CL2AIVCqwYCh2-gAwsEAAYASAAEgKJBvD_BwE
 • https://graweruj.pl/wizytowniki.html
 1. Kalendarz książkowy

Przełom roku to czas, kiedy zaopatrujemy się w nowe kalendarze. Fotografowie również nie stanowią w tym wypadku wyjątków. Myślę, że nie jeden z nich ucieszy się ze sprezentowanego kalendarza – rzeczy na które jednak warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego to skrócony kalendarz na rok następny ( w tym wypadku 2019) oraz soboty i niedziele umieszczone na osobnych stronach –w końcu dla niejednego z nas te dni właśnie głównie spędzamy w pracy.

 • http://www.maxibiuro.pl/kalendarz-ksiazkowy-michalczyk-prokop-stacjonarny-a4-dzienny-t-229v,id16609.html
 • http://sklep.margraf.pl/kalendarze/1693-ssk0r-kalendarz-ksiazkowy-a4-tygodniowy-z-registrami.html
 • http://www.norinommo.com/planner-ceo-day-edition
 1. Kubek na kawę

Kubki w kształcie obiektywów nigdy nie wyjdą chyba z mody, ale ale ….to nie wszystko – kawa to paliwo każdego artysty i tak jak artyści tak i ich kubki są niepowtarzalne. Nadruki i wory dla każdego ! To się robi nudne? Tak, taka chyba będzie ta cała lista – UNIWERSALNA ^^

 • https://www.spodlady.com/prod_19405_Kubek_Fotografa.html
 • https://pl.dawanda.com/category/3910-Promocje-Dom-i-styl-ycia-Kuchnia?gclid=EAIaIQobChMI6J3ig-WL2AIViYKyCh0AuwQ9EAQYCSABEgIhj_D_BwE&partnerid=pl_GA2-PLA-C12&quick_view_product=94507147
 • https://www.cyfrowe.pl/gadzety-foto/thumbsup-kubek-ceramiczny-w-ksztalcie-obiektywu.html
 1. Koszulka z nadrukiem

Jak na sesji wyglądać nietypowo, a zarazem wygodnie? Pomoże w tym niewątpliwie koszulka z fajnym nadrukiem. Pamiętacie może tekst o różnorodności kolorów/stylów/motywów – nic się nie zmienia 😀

 • https://www.spreadshirt.pl/jedz+uspienia+fotografia+repeat-A59d359e0c805631c512fbe6e?productType=686&appearance=2
 • https://www.spreadshirt.pl/bicie+serca+kamery+koszulki-A109705929
 • https://www.spreadshirt.pl/fotograf+kamera+life+blurry+focus+lustig+geschenk-A5a2ed5f75fd3e40dd21ed53d
 • https://www.spreadshirt.pl/fotograf+supermodelka+koszulki-A100789561
 1. Kurs Masterclass z Annie Leibovitz

Absolutna ikona współczesnej fotografii zrobiła świetny ruch marketingowy i wypuściła tuż przed świętami 14 lekcji o fotografii. Przypadek? Nie sądzę! Genialne zagranie i świetna perspektywa dla wszystkich którzy chcą podejrzeć ją przy pracy. Ja już zbieram na swoją roczną subskrypcję i nie znam fotografa, który nie ucieszyłby się z takiego prezentu.

 • https://www.masterclass.com/classes/annie-leibovitz-teaches-photography
 1. SESJA ZDJĘCIOWA !

Znacie powiedzenie szewc bez butów chodzi? Z fotografami jest tak samo – wielu z nich w sekcji „o mnie” lub na instagramie ma selfiki robione telefonem w lustrze (patrz na mnie xD). Jak temu zaradzić? Czas wybrać się na sesję zdjęciową  ! UWAGA – jest to prezent jednak dla odważnych i dobrze znających swoich fotografów – styl zdjęć i poziom fotografa, który ma się podjąć usługi musi odpowiadać fotografowanemu ( a z tym jak wiadomo może być ciężko). Jeśli jednak traficie w gust będzie to niezapomniane przeżycie dla obdarowywanego i na pewno wyciągnie z tej sesji cenną lekcję dla siebie.

P.S. Linki do stron są całkowicie subiektywne i mają jedynie pomóc w szukaniu – absolutnie nie musicie wybierać prezentów akurat z tych miejsc.

Dodaj komentarz